Správy

Profi/Hobby kategórie
25.10.2017

HOBBY vs. PROFI PRODUKTY:

Zaviedli sme pre Vás novú možnosť filtrovania produktov, kde sme rozdelili tovar do dvoch sekcií, HOBBY (  ) a PROFI (  ). Takéto odlíšenie je známe a populárne najmä pri pracovnom náradí, resp. pri tovare, ktorý sa pri svojej funkcii ocitá v už na prvý pohľad náročných podmienkach (pracovné pomôcky, náradie, a pod.). 

V našej ponuke nájdete prevažne sortiment pre PROFESIONÁLNE POUŽITIE, pričom aj produkty HOBBY sú vhodné do náročnejších aplikácií. Na to, že sme ich zadelili do HOBBY kategórie, môže byť niekoľko dôvodov, ktoré píšeme nižšie:

 
Kritérií pre tákéto rozdelenie do kategórií HOBBY/PROFI môže byť viac, pri svietidlách, LED moduloch a pod. to môže byť životnosť, pracovná teplota, parameter MTBF ( parameter udávaný výrobcom, ktorý umožňuje vypočítať pravdepodobnosť poruchy v určitých situáciách... ), v neposlednom rade vlastné skúsenosti. 
Výhoda pre zákazníka je predovšetkým to, že sa dokáže lepšie orientovať v ponuke a nákup prispôsobiť vlastným potrebám. Taktiež sa týmto riešia nejasnosti, prečo navonok rovnaký tovar má vyššiu alebo nižšiu cenu a taktiež, takto možno ušetríme "pár drobných" zákazníkovi, ktorý si nebude zbytočne kupovať profi komponent pre hobby využitie.

Pr. použitia:

PROFI komponenty jednoznačne doporučujeme pre:

- priemyselné inštalácie (inštalácie či už osvetlenia, NN rozvádzačov, výrobných liniek,..)

- inštalácie verejného osvetlenia a pod. 

- inštalácie, kde sú kladené väčšie nároky na prevádzku (napr. časové - 24 hodín denne - obchodné centrá, pobočky bánk, reklamné banery), než bežne.

 

HOBBY komponenty odporúčame pre:

bežné domáce použitie (cca 8-10 hodín dennej prevádzky)

- menej náročné ostatné použitie

 

Pozn autora:

-veľká časť špičkových výrobcov LED komponentov (LED moduly, reflektory, pásy) udáva životnosť svojich produktov pri podmienke: "pri používaní 8hod denne / 7 dní v týždni", čiže za PROFI výrobok sa považuje už aj taký, ktorý je možné denno-denne používať počas jednej pracovnej smeny.

Možnosť filtrovania podľa používania nájdete v boxe "FILTROVAŤ" v ľavej časti nášho webu pod kategóriami tovaru. V boxe si môžete zvoliť, ktorý sortiment sa má na webe zobraziť. V základe sú obe ikony H-hobby aj P-profi šedé, to znamená, nie je zvolená možnosť filtrovania. Kliknutím na konkrétnu ikonu sa tá sfarbí (P - červená, H - oranžová). Znamená to, že v e-shope sa vám budú zobrazovať len produkty zodpovedajúce vybranej ikone.

 

 

 

Vissza